Train1.jpg (2870 bytes)

Railway Time Table

 


 

Trains from Harda to Khandwa   

     
Train No. Train Name Origin Dep.Time Destination Arr.Time Days Of Run
M T W T F S S
12187 +MUMBAI GARIBRAT *HARDA 00:37 KHANDWA 02:30 N Y N Y N Y N -
11078 +JHELUM EXPRESS *HARDA 01:04 KHANDWA 03:20 Y Y Y Y Y Y Y -
15018 +GKP LTT EXP *HARDA 05:36 KHANDWA 08:15 Y Y Y Y Y Y Y -
19046 +TAPTI GANGA EXP *HARDA 07:37 KHANDWA 09:40 Y N Y Y N Y Y -
19048 +BGP SURAT EXP *HARDA 07:37 KHANDWA 09:40 N Y N N Y N N -
12335 +BGP LTT EXPRESS *HARDA 08:12 KHANDWA 10:00 Y N Y N N Y N -
14314 +BE LTT EXPRESS *HARDA 08:12 KHANDWA 10:00 N N N N N N Y -
15648 +GHY LTT EXPRESS *HARDA 08:12 KHANDWA 10:00 N N N Y N N N -
15646 +GHY LTT EXP *HARDA 08:12 KHANDWA 10:00 N Y N N Y N N -
11070 +TULSI EXPRESS *HARDA 09:04 KHANDWA 11:25 N Y N Y N N N -
17019 +AII HYB EXP *HARDA 09:07 KHANDWA 11:40 N N Y N N N N -
11072 +KAMAYANI EXPRES *HARDA 10:17 KHANDWA 12:45 Y Y Y Y Y Y Y -
12162 +LASHKAR EXPRESS *HARDA 11:09 KHANDWA 13:00 N N N N N N Y -
22112 +NGP BSL SUP EXP *HARDA 13:59 KHANDWA 15:40 Y N N Y N Y N -
11058 +ASR LTT EXPRESS *HARDA 14:26 KHANDWA 16:40 Y Y Y Y Y Y Y -
11016 +KUSHINAGAR EXP *HARDA 15:10 KHANDWA 17:15 Y Y Y Y Y Y Y -
22132 +GYAN GANGA SF *HARDA 18:57 KHANDWA 20:40 N N Y N N N N -
12138 +PUNJAB MAIL *HARDA 19:39 KHANDWA 21:40 Y Y Y Y Y Y Y -
01652 +HBJ PUNE SPECIA #HARDA 20:15 KHANDWA 21:55 N N N N N Y N -
12154 +HBJ LTT SUP EXP *HARDA 20:50 KHANDWA 22:25 N N N N Y N N -
13201 +RJPB LTT EXP *HARDA 21:51 KHANDWA 00:30 Y Y Y Y Y Y Y -
01656 +JBP PUNE SUP SP #HARDA 22:12 KHANDWA 23:40 Y N N N N N N -
12321 +HWH MUMBAI MAIL *HARDA 23:17 KHANDWA 01:00 Y Y Y Y Y Y Y -

 

                                                                                                                     

NEXT»