Train from Harda to Itarsi

Train No. Train Name Origin Dep.Time Destination Arr.Time Days Of Run
M T W T F S S
12188 +JBP GARIB RATH *HARDA 00:35 ITARSI JN 02:00 N N Y N Y N Y
01651 +PUNE HBG SPL #HARDA 02:15 ITARSI JN 03:10 N N Y N N N N
12153 +HABIBGANJ EXP *HARDA 02:20 ITARSI JN 03:35 N N N N Y N N
12161 +LASHKAR EXPRESS *HARDA 02:20 ITARSI JN 03:35 N N N N N Y N
22131 +GYAN GANGA EXP *HARDA 03:50 ITARSI JN 05:10 N Y N N N N N
11077 +JHELUM EXPRESS *HARDA 05:49 ITARSI JN 07:10 Y Y Y Y Y Y Y
12137 +PUNJAB MAIL *HARDA 06:20 ITARSI JN 07:35 Y Y Y Y Y Y Y
12322 +KOLKATA MAIL *HARDA 08:05 ITARSI JN 09:30 Y Y Y Y Y Y Y
22111 +BSL NGP SUP EXP *HARDA 08:56 ITARSI JN 10:40 N N Y N Y N Y
13202 +LTT RJPB EXP *HARDA 09:38 ITARSI JN 11:30 Y Y Y Y Y Y Y
11015 +KUSHINAGAR EXP *HARDA 10:24 ITARSI JN 11:55 Y Y Y Y Y Y Y
17020 +HYB AII EXP *HARDA 10:57 ITARSI JN 12:05 N N N N N N Y
11057 +AMRITSAR EXPRES *HARDA 11:06 ITARSI JN 12:50 Y Y Y Y Y Y Y
11069 +TULSI EXPRESS *HARDA 15:35 ITARSI JN 16:45 N Y N N N N Y
15017 +GORAKHPUR EXP *HARDA 18:15 ITARSI JN 21:10 Y Y Y Y Y Y Y
15647 +GUWAHATI EXPRES *HARDA 18:40 ITARSI JN 20:00 N N N N Y N N
14313 +BAREILLY EXP *HARDA 18:40 ITARSI JN 19:55 Y N N N N N N
12336 +BHAGALPUR EXP *HARDA 18:40 ITARSI JN 20:00 N Y N Y N N Y
15645 +GUWAHATI EXPRES *HARDA 18:40 ITARSI JN 20:00 N N Y N N Y N
19047 +ST BHAGALPUR EX *HARDA 19:00 ITARSI JN 20:30 N Y N N N Y N
19045 +TAPTI GANGA EXP *HARDA 19:00 ITARSI JN 20:30 Y N Y Y Y N Y
11071 +KAMAYANI EXPRES *HARDA 23:10 ITARSI JN 00:20 Y Y Y Y Y Y Y

 

 

<<Back